Filter
Genres
Talen
Prijs
-
Adam, Mohammed, Siddharta, Jezus, Vishnu, Maria, Ganesha... Het zijn allemaal belangrijke figuren uit de vijf grote wereldreligies: christendom, islam, jodendom, boeddhisme en hindoeïsme. Janny van der Molen verzamelde de mooiste en belangrijkste verhalen uit die religies, en Els van Egeraat maakte er prachtige kleurenillustraties bij. De verhalen uit de ene religie zijn woest en avontuurlijk, die uit een andere poëtisch en filosofisch. Toch zijn de overeenkomsten tussen de godsdiensten verrassend groot. En zo is dit boek niet alleen een heerlijk (voor)leesboek, maar brengt het kinderen ook begrip bij voor mensen uit een andere cultuur.
Dit boek werd bekroond met een Vlag en Wimpel! -
Bijbel voor kinderen
Marianne Busser, Ron Schröder
- Van Holkema & Warendorf
- 29 Mei 2013
- 9789000330584
Met deze bijbel voor kinderen, een bundeling van het Oude en het Nieuwe Testament, hebben de auteurs een duidelijk doel voor ogen: het toegankelijk en helder vertellen van eeuwenoude verhalen voor jonge kinderen over alledaagse mensen en hun verhouding tot God.
In het Oude Testament lezen we hoe God de wereld schiep en samen met Zijn volk op weg ging naar het beloofde land: een lange reis vol tegenslagen en gevaren.
Het Nieuwe Testament vertelt over de stal waar Jezus werd geboren. We lezen hoe hij met zijn leerlingen rondtrok om de mensen over God te vertellen. Maar niet iedereen was daar gelukkig mee... -
Volgens de islam is Mohammed de laatste profeet die door God naar de mensheid is gestuurd. Hij bracht de Koran, de heilige tekst van de moslims, en vormt een voorbeeld voor hen. Maar wie was Mohammed eigenlijk?
Petra van Helden schreef eerder Kinderen van Adam, waarin ze verhalen uit de Koran toegankelijk navertelde voor kinderen. Het boek eindigt met Isa (Jezus), die een nieuwe profeet voorspelt. In dit boek neemt Petra de lezer mee in het leven van die profeet: Mohammed. Van zijn babytijd, zijn jeugd en de aanwijzing tot profeet, tot aan zijn dood. Ze wil iedereen de kans geven om hem beter te leren kennen.
Dit e-book is alleen geschikt voor tablets in verband met de kleurenillustraties. U kunt deze niet lezen op een zwart-wit e-reader. -
Engelen, heiligen en noodhelpers
Aat van Gilst, Hang Kooger
- Aspekt B.V., Uitgeverij
- 5 Mei 2022
- 9789464625752
Door de eeuwen heen hebben engelen, heiligen, martelaren of noodhelpers vele mensen aangesproken.
De belangstelling voor deze hemelse wezens en aardse stervelingen is in onze tijd beslist weer toegenomen.
Van engelen weten wij, op bijbelse en andere getuigenissen na, in het algemeen wei-nig exacte zaken. Maar vele geloven in hun aanwezigheid, boodschappen en steun. De lijst van heiligen, vrome, en soms excentrieke mannen en vrouwen, is erg lang gevarieerd, De veertien noodhelpers, vrijwel allemaal martelaren, onder wie drie vrouwen, leefden merendeels in de vierde eeuw. De noodhelpers hielpen, naar vele getuigenissen, al ontelbare ongelukken, zieken, gehandicapten, stumpers of stervenden. Dat is een troostrijke ge-dachte. In dit boek, het tweede van een trilogie, passeert in kort bestek een stralende rij van hemelse boodschappers: de (aarts)engelen, zoals Michaël en Gabriël. Eerbiedig gevolgd door verhalen over ruim die dozijn heiligen, afkomstig uit alle windstreken.
U zult achtergronden, legenden, bedevaartplaatsen, folklore en feesten aan-treffen van bijvoorbeeld de Drie wijzen uit het oosten, St. Anna, St. Jozef, Jan de Doper, paardheiligen (St. Joris, St. martinus, Sinterklaas, St. Eligius), St. Odilia, Kleine Theresia, pater Pio, Arnold Janssen en vele anderen. Als laatsten komen de veertien noodhelpers, al sinds de 13e eeuw vereerd, aan de beurt. Deze gids geschreven door twee kritische hevig geïntrereseerden in engelen en heiligen, spoort u opnieuw aan om eens een zweftocht of be-devaart te maken naar sacrale plaatsen, met herinnering dat in het nieuwe millennium engelen, heiligen (er komen steeds nieuwe bij) en noodhelpers ons mensen blijvend zullen boeien, helpen en troosten. -
De `Buitengewone Bijbel' van Bob Hartman is een Bijbel voor kinderen van nu. Een boek vol dansende engelen, kletsgrage struiken, maffe dromen en ongelofelijke beloftes. Een buitengewone kennismaking met de Bijbel.
De Bijbel is het beste en gaafste boek dat je ooit zult lezen. Het begint toen de wereld nog niet eens bestond (en dat is lang geleden!), en daar komt nog een heel verhaal achteraan. In deze `Buitengewone Bijbel' worden zestig verhalen uit de Bijbel aan elkaar verbonden door middel van pijltjes, vragen en supergrappige tekeningen. Zo heb je de Bijbel nog nooit gelezen! -
`Op reis met Abraham' van Vrouwke Klapwijk is een bijbels dagboek voor kinderen vanaf zes jaar. Je reist met Abraham mee vanuit Ur naar het land Kanaän. Het land dat eens van hem zal zijn en van al zijn kinderen. Elke dag lees je een stukje over zijn leven, en onderweg kom je weetjes, (nadenk)vragen, leuke opdrachten en gebeden tegen. En als je het uit hebt? Dan weet je heel veel over Abraham, maar vooral dat hij ontzettend veel van God hield.
`Dag na dag' is het eerste dagboek in de serie `Lees je Bijbel, bid elke dag'. Vrouwke Klapwijk schrijft al meer dan 25 jaar kinderboeken, zoals haar AVI-series over Bas en over Jens. Met haar adviesbureau De Kinderboekenwijzer adviseert en begeleidt ze basisscholen op het gebied van leesonderwijs. -
Adam, Ibrahiem (Abraham), Salih en Mariam (Maria); in de Koran staan bekende en minder bekende verhalen. In Kinderen van Adam vind je deze op een toegankelijke manier naverteld. Lees hoe God aan Adam en zijn nakomelingen de opdracht gaf om goed voor de aarde te zorgen; hoe Noeh een groot schip bouwde; hoe Moesa zijn volk redde van de Egyptenaren; en hoe Ibrahiem de moed vond om bij zijn mening te blijven dat er maar één ware God bestaat.
Het zijn stuk voor stuk mooie verhalen om (voor) te lezen. Maar meer nog dan dat geven de verhalen richtlijnen om goed te leven.
Petra van Helden (1978) groeide op in een protestants gezin. In de kerk en op school leerde ze verhalen uit de Bijbel kennen. Uit nieuwsgierigheid las Petra ook de Koran. De koranteksten raakten haar zo diep, dat ze besloot moslim te worden. Ze wilde nog meer weten over de Islam en ging Religie en Levensbeschouwing studeren. Ze is nu docent aan de Hogeschool iPabo. Met dit boek hoopt Petra moslim- én niet-moslimkinderen kennis te laten maken met de bijzondere verhalen uit de Koran. -
Een olifant in het zwembad
Marjanne Hendriksen
- Erdee Media Groep - Uitgeverij de Banier
- 7 Oktober 2022
- 9789087189082
In dit boek lees je over hun belevenissen in het warme, verre land. Wouter en Emma genieten van veel leuke dingen, zoals reizen met een vliegtuig, het lekkere weer, spelen met nieuwe vriendjes of een mooie safaritrip. Maar er zijn ook lastige dingen: ze missen hun familie en vriendjes in Nederland, ze worden soms nagestaard of aangeraakt door de mensen.
Als in het gezin van Emma en Wouter een zusje wordt geboren, gaat het allemaal heel anders dan ze gedacht hadden ... -
'Je hoeft niet hoog in de lucht te zitten om dicht bij God te zijn!' kwaakte Patrick. 'Daar heb je bidden voor!'
Nelly en Nico kijken verbaasd, want bidden is toch hard werken? Dat staat tenminste zo in Nico's boek.
Nelly en Nico Nijlpaard willen graag bidden, maar het lijkt erop dat je daar erg je best voor moet doen. Dat staat tenminste in het boek dat ze lezen. Dan komt er een grappige groep vrienden, een engelachtige pelikaan, een schaapachtige bibliothecaresse, een beresterke politieman, die hun leren dat je overal kunt bidden, wanneer je maar wilt, en op heel veel manieren. -
De ark van Noach redt alle dieren
Kirtsen Boie, Regina Kehn
- KokBoekencentrum Jeugd
- 4 Oktober 2018
- 9789026623011
Wie mag er mee in de ark? `Waarom muggen steken, slakken sla eten en er regenbogen zijn' vertelt het bekende bijbelverhaal van Noach. Wolf en haas verdringen zich voor de deur van de ark, de giraffe trapt bijna op meneer en mevrouw Slak en Noachs zoon Jafet smokkelt muggen en bijen mee op de ark. Na een lange periode vol water verschijnt er uiteindelijk toch een regenboog aan de hemel. De geschiedenis van Noach en de ark wordt vol humor en originaliteit naverteld in dit boek. De kleurrijke illustraties van Regina Kehn laten de ongelooflijke diversiteit van de natuur zien.
-
Nieuwe kerstverhalen, M.C. Capelle
Bundel met twaalf korte verhalen, die zich afspelen rond Kerst in verschillende landen en tijden. Kerstfeest in oorlogstijd, de blijde Boodschap in Zaïre, van de blinde Amir in Iran en het kerstfeest tussen de biezen in het jaar 1573, de prachtige Afrikaanse kerstlegende en nog andere mooie verhalen die niet gauw worden vergeten.
6 jaar en ouder.
-
Er zijn op de wereld miljoenen verhalen
die worden verteld in verschillende talen
ze worden bewaard in prachtige boeken
en als je een keer in die boeken zou zoeken
dan kom je beslist dit verhaal ergens tegen
het gaat over Noach, de ark en de regen
en over de dieren die werden gered
want óóit werd het land onder water gezet. -
Dit ebook is een PDF.
Deze verhalen gaan over mensen die leefden in het oude Israël en die een rol speelden in de weg die God ging met zijn volk. De Bijbel is een verhaal over God en over mensen en daarom is deze kinderbijbel opgezet rond bijbelse personen. Wie hen ontmoet, leert niet alleen hun leven kennen, maar bovenal God. Elk verhaal beslaat twee bladzijden en begint met een korte duiding. Waarom is dit verhaal belangrijk? Wat ging eraan vooraf? André Troost sluit ieder verhaal af met een kort gebed. Willeke Brouwer voorzag ieder verhaal van een prachtige tekening, waardoor de bijbelse personen nog meer tot leven komen. Dit ebook is speciaal geschikt voor het lezen op een tablet zoals de iPad.