Veel mensen zien op tegen een assessment of psychologisch onderzoek. Niet helemaal onlogisch, want er hangt vaak veel van af. Maar met een goede voorbereiding hoeft niemand bang te zijn. Het assessment kent tal van varianten, zoals selectie-, ontwikkelings-, loopbaan- en e-assessments.
Voorbereiden heeft zin voor alle typen!
In deze geheel herziene druk kun je de IQ-test en het assessmentrollenspel oefenen, en lees je alles over het psychologisch onderzoek en de persoonlijkheidstest.
Bas Kok en Ferry de Jongh nemen al sinds 1990 assessments af. Met deze ervaring kunnen zij als geen ander advies geven over de ideale voorbereiding op assessments en psychologische tests.
Heb je het gevoel dat je niet al je kwaliteiten benut? Wil je waarde toevoegen met wat je te bieden hebt? Neem zelf de regie over je loopbaan.
Met de strategie in dit boek realiseer je het werk dat je echt wilt. Met de inzichten op basis van onderzoek en ervaring en de praktische tips vind of creëer je werk waarin je een bijdrage kunt leveren die voor jou van betekenis is. Je ontdekt:
* Dat je voor fijn werk niet afhankelijk bent van vacatures, recruiters of werving- en selectiebureaus.
* Hoe je je overtuigend profileert met wat jij te bieden hebt.
* Hoe je je ideale baan creëert door een werkgever een voorstel te doen.
* Hoe je na het doorlopen van het stappenplan de moed hebt om je huidige baan op te zeggen en je droom achterna te gaan.
Marlène Langbroek is expert op het terrein van loopbaanbegeleiding. Ze heeft veertien jaar ervaring als opleider van loopbaanbegeleiders en coaches bij de Hogescholen Fontys en Saxion. Daarna heeft ze als zelfstandig loopbaancoach al vele honderden gedreven hbo'ers en academici met loopbaanvragen begeleid, al dan niet in opdracht van organisaties. Met als resultaat: werk dat optimaal bij hen past.
Hoera, je bent afgestudeerd! Met je diploma op zak heb je een goede baan weten te bemachtigen. Op papier heb je alles voor elkaar, maar zo voelt het niet. Waar je vol ambitie en enthousiasme startte, ga je nu met tegenzin naar je werk, voel je je leeg en haal je weinig voldoening uit wat je doet. Je voelt je ongelukkig en diep van binnen
verlang je naar meer. Naar meer uitdaging, meer energie en meer plezier. Je bent klaar om de sprong te wagen, maar vindt het ook erg spannend. Want waar moet je beginnen? Hoe betaal je je rekeningen als je je baan opzegt? Wat moet je met de verwachtingen van anderen? En hoe kom je erachter wat echt bij je past?
Werkgelukexpert Elodie Blom helpt je hierbij. Jarenlang zat Elodie zelf vast in haar werk, maar nadat ze het roer radicaal heeft omgegooid doet ze nu waar ze écht gelukkig van wordt: millennial vrouwen helpen hun droombaan te ontdekken én bemachtigen. Ik ben er zo klaar mee! is een gids om werk te vinden dat bij je past
en je zingeving geeft. Zo kom je erachter wat jou gelukkig maakt, zodat je de juiste stappen kunt ondernemen naar meer werkgeluk. Want zeg nou zelf: het leven is te kort en te leuk om te blijven hangen in een baan die niet bij je past!
Trefwoorden: coach coaching werkgeluk solliciteren zingeving handleiding
Een nieuw sollicitatiehandboek van bestsellerauteur Aaltje Vincent
• Waar hoop je op als je solliciteert?
• Wat kan een baan jóú bieden?
• En hoe vind je nou écht geluk in je nieuwe werk?
In haar nieuwe boek richt Aaltje Vincent, een van de grootste specialisten op het gebied van solliciteren, zich op het vinden van werkgeluk. Uit onderzoek blijkt dat bijna een derde van alle werkenden al na een jaar vertrekt bij een organisatie omdat er toch geen goede match is tussen de werknemer en de werkgever. Het is tijd dat daar verandering in komt en dat geluk centraal komt te staan in het sollicitatieproces.
In Solliciteren naar werkgeluk helpt Aaltje werkzoekenden én werknemers slim en succesvol te solliciteren naar een baan waar ze écht gelukkig van worden.
Aaltje Vincent is een toonaangevend expert in jobmarketing met ruim dertig jaar ervaring in het vakgebied. Ze deelt hierover als spreker, trainer en coach en in de landelijke pers en op radio en tv. Ze heeft al meer dan 100.000 boeken verkocht en is auteur van de bestsellers Jobmarketing, Jobmarketing 2.0, Jobmarketing 3.0, Jobmarketing 3.0 Werkboek, Solliciteren via LinkedIn, Het grote sollicitatiewerkboek en Sollicitatiegesprekken doe je zo.
Over Jobmarketing 3.0:
‘In dit zeer goed leesbare boek laat Aaltje Vincent je aan de hand van concrete voorbeelden zien hoe het wel en hoe het niet moet. […] Een zeer goed hulpmiddel voor iedereen die in meer of minder mate op zoek is naar een (nieuwe) baan.’ Managementboek
‘Een klassieker. […] De eerste eyeopener is al dat een vacature een levenscyclus heeft: van het ontstaan van de vacature (vaak in het hoofd van een persoon) tot de vervulling ervan.’ Het Financieele Dagblad
Al meer dan 25.000 exemplaren verkocht!
Op zoek naar een nieuwe baan of een nieuwe uitdaging binnen je huidige werkkring? In onze moderne, dynamische samenleving is het cruciaal jezelf zowel professioneel als persoonlijk te onderscheiden. Het merk IK® helpt je om jezelf als merk te zien en krachtig en onderscheidend neer te zetten.
Huub van Zwieten is directeur van Talentenbureau TalentFirst. Hij schreef acht boeken over persoonlijke ontwikkeling, is radio- en krantencolumnist en geeft lezingen. Mark van de Grift heeft als merk -en marketingspecialist een bedrijf dat sociale (persoonlijke) merken adviseert en bouwt (Drbrand.nl). Hij werkte o.a. voor Red Bull, diverse reclamebureaus en Deloitte. Ilonka de Haan is trainer en coach.
Werk vinden via Twitter, zelfs zonder ervaring met dit medium? Het kan echt! Banenzoekers kunnen online netwerken niet langer negeren, steeds meer bedrijven werven via sociale netwerksites als Twitter. Ook zzpers vinden steeds vaker nieuwe opdrachtgevers via sociale media. En klanten volgen hun favoriete bedrijven op de voet. Om niet achter te blijven is het dus hoog tijd om de vele toepassingen van Twitter te ontdekken. Want er is zoveel meer mogelijk voor werkzoekenden, zzpers en kleine ondernemers dan alleen de laatste trending topics volgen! In vogelvlucht neemt Fiona Stoop je mee in de wereld van Twitter.
Je kunt die droombaan alleen in de krant, op vacaturesites of met de hulp van een selectiebureau zoeken. Maar dan loop je wel achter.
Intermediair
Twitter is vandaag de dag [] onderdeel van Jobhunting.
Spits
Fiona Stoop is sinds april 2009 actief op Twitter (@werkcoach). Ze heeft inmiddels meer dan 3.500 volgers en ruim 12.000 tweets geplaatst. Als zelfstandig ondernemer gebruikt Fiona zelf actief Twitter voor het vinden van opdrachtgevers, het onderhouden van contacten met cliënten en het doen van onderzoek naar gedrag en behoeften van werkgevers en werknemers op Twitter.
Alle 'ins and outs' over een baan als steward/stewardess Stewardess worden: wie droomt er niet van? De wereld zien op kosten van de luchtvaartmaatschappij, liggen aan prachtige stranden, shoppen in wereldsteden, verblijven in 5-sterrenhotels. Het is een baan vol afwisseling, uitdaging en carrièremogelijkheden. Wat houdt het werk precies in, wat zijn voor- en en nadelen van het beroep en welke opleiding heb je ervoor nodig? Dit en veel meer lees je in dit boek. * Opleiding, functie-eisen, selectieprocedure, werkzaamheden * Nuttige sollicitatietips en praktische kleding- en verzorgingsadviezen * Grappige anekdotes en antwoord op veelgestelde vragen Farina van der Vliet-Tahir werkt ruim 13 jaar als stewardess. Vanuit haar passie voor de luchtvaartdienstverlening geeft ze nu ook sollicitatietraining aan mensen die steward of stewardess willen worden.
Alles over sollicitatiegesprekken, de volledig herziene editie van Alles over selectiegesprekken, is beknopter en tot de kern teruggebracht. Een compacter en toegankelijker boek, dat toch alles bevat wat u moet weten over selectie- en sollicitatiegesprekken.
Of u nu aan de vooravond staat van een gesprek voor een nieuwe baan, een promotie of een overplaatsing, met dit boek kunt u zich optimaal voorbereiden in zo min mogelijk tijd. Dr. Jack J.R. van Minden, psycholoog en loopbaantrainer, leidt u stap voor stap door de procedure, bereidt u voor op de verschillende soorten gesprekken die u kunt verwachten en geeft uiteenlopende oefeningen, checklists en adviezen. Met Alles over sollicitatiegesprekken in de hand weet u precies welke vragen kunnen worden gesteld en welke houding van belang is. U kunt valkuilen vermijden en uzelf op de kaart zetten als de enige geschikte kandidaat!
De ultieme training voor selectieprocedures!
Ambitieuze managers blijven zich ontwikkelen. Er is altijd een stap hoger te zetten op de carrièreladder. Om te bepalen of u uit het juiste hout gesneden bent voor die nieuwe of hogere managementfunctie of -opleiding worden allerlei selectietests en tools ingezet. Het zijn doorgaans combinaties van psychologische tests, (kleinere en grotere) cases, assessment- en andere opdrachten en business games. Dit handige boek traint de testkandidaat voor deze selectie-instrumenten en de bijbehorende oplossingstechnieken. Van Minden legt achterliggende principes uit en geeft talloze voorbeelden. De vele tips, trucs en waarschuwingen helpen u om concurrenten en selecteurs te slim af te zijn.
Het nieuwste boek van de bestverkochte sollicitatieboekenauteur Aaltje Vincent
Solliciteren anno nu is een strijd op topniveau die je met vele anderen aangaat. Sollicitatiegoeroe Aaltje Vincent bereidt je zo optimaal mogelijk voor op het sollicitatiegesprek, zodat jij jouw gewenste werk kunt veroveren.
Wat is de optimale voorbereiding op een sollicitatiegesprek?
Welke verschillende vormen van gesprekken zijn er?
Hoe gebruik je social media bij de voorbereiding op het gesprek?
Wat trek je aan?
Hoe werk je aan je eerste indruk?
Welke vragen kun je verwachten?
Welke vragen stel je zelf?
Waar moet je aan denken nádat je het gesprek hebt gevoerd?
Aaltje Vincent neemt je stap-voor-stap mee, zodat jij het beste uit jezelf kunt halen. Sollicitatiegesprekken doe je zo bevat:
tips
checklists
praktijkvoorbeelden
8 unieke cases van uiteenlopende werkgevers die helpen bij het voorbereiden op het sollicitatiegesprek
Nu vindbaar, straks nieuw werk!
De manier waarop je wordt uitgenodigd voor een sollicitatiegesprek verandert waar we bij staan.
Hoe vind je tegenwoordig nieuw werk?
Hoe zorg je ervoor dat jouw toekomstige werkgever niet om jou heen kan?
Hoe compleet en krachtig is jouw cv?
Hoe gebruik je video optimaal?
Hoe bouw je een netwerk op dat voor je werkt?
Hoe zorg je ervoor dat je eigen online zichtbaarheid altijd aantrekkelijk en uitnodigend is?
Simpel! Je wendt je tot Nederlands grootste autoriteit op het gebied van solliciteren: Aaltje Vincent. Met haar Jobmarketing 3.0 op zak kun je zelfstandig vorm geven aan je eigen loopbaan en de volgende stap zetten. Of je nu direct of later je ideale baan voorbij ziet komen, jij bent op elk moment voorbereid.
Klaar voor de start? Aan de slag!
Aaltje Vincent is een toonaangevend expert in jobmarketing met ruim twintig jaar ervaring in het vakgebied. Ze deelt hierover als spreker, trainer en coach en in de landelijke pers en op radio en tv. Ze heeft al meer dan 77.000 boeken verkocht en is auteur van de bestsellers Jobmarketing, Jobmarketing 2.0, Solliciteren via LinkedIn, Het grote sollicitatiewerkboek en Sollicitatiegesprekken doe je zo.
Nu steeds meer bedrijven assessments als onderdeel van hun wervingsproces gebruiken, is het essentieel om te weten hoe een ideale kandidaat eruitziet. In dit boek vind je deskundige adviezen over hoe je in de meest voorkomende assessmentopdrachten kunt uitblinken. Weet welke vaardigheden aan elke oefening zijn gekoppeld om jezelf slim (in plaats van moeizaam) voor te bereiden en je kansen op succes zo groot mogelijk te maken.
Nigel Povah is managing director van A&DC, een bedrijf dat is gespecialiseerd in assessments en de ontwikkeling van menselijk potentieel. Lucy Povah is senior consultant bij A&DC en heeft een mastergraad in beroepskeuzepsychologie.
Hoe stel je een persoonlijk en effectief loopbaanplan op? Welke succesfactoren kun je benutten?
Wat zijn je kernwaarden, drijfveren en talenten? Mensen die hun eigen loopbaan managen, zijn succesvoller in hun job. Zij zorgen ervoor dat het plaatje klopt: hun loopbaan sluit aan bij wie ze zijn als mens en als professional. Maar hoe doe je dat, zelf sturing geven aan je loopbaan? Alles begint bij een doordacht loopbaanplan waarmee je proactief te werk kunt gaan, zodat anderen jouw kwaliteiten gaan zien en je de loopbaandoelen kunt realiseren die passen bij jouw ambities en mogelijkheden. Zo ontdek je hoe je je vaardigheden benut en verder ontwikkelt, jezelf beter leert kennen, effectiever netwerkt, jezelf goed presenteert en reflecteert op je eigen functioneren. Succesvol solliciteren loodst je aan de hand van voorbeelden, opdrachten en tips door het hele parcours. Het biedt een concreet stappenplan dat je helpt om je doelen duidelijk te stellen en te bereiken.
Om werk te kunnen vinden heb je heel wat meer nodig dan een goede sollicitatie. Je gaat vol goede moed aan de slag, maar al snel beland je in een tsunami aan informatie. En dan is er ook nog die achtbaan aan emoties waarin je wordt meegesleurd. Een geslaagde zoektocht lijkt soms ver buiten je bereik. Debbie Heijne heeft het allemaal zelf meegemaakt. Ze heeft zich gespecialiseerd in het versnellen van je zoektocht naar werk. Aan de hand van haar eigen ervaringen, aangevuld met voorbeelden uit haar netwerk, maak je kennis met de Zeven Zoekversnellers naar werk. Je gaat direct, praktisch aan de slag, op weg naar een nieuwe baan.
Networking is the way for finding new work. And this is done more and more online. LinkedIn has become an enormously popular network for maintaining business contacts, making it the perfect tool if you want to be found.
How does LinkedIn work exactly? How can you use your online network to find a new job and new assignments? How do recruiters work and how can you use that knowledge to your advantage?
All these questions are answered in this book. But it also offers a practical step-by-step approach for using LinkedIn in a professional way. Read this book and get immediate benefits from the wealth of knowledge inside!
Aaltje Vincent is an experienced career professional and an authoritative expert in job marketing.
Jacco Valkenburg is an experienced recruitment expert and a pioneer in recruiting staff via LinkedIn. He has written Recruitment via LinkedIn.
o Je krimpt tot een grootte van een dubbeltje en wordt in een blender gegooid. De blender zal binnen een minuut worden aangezet. Wat doet je? o Je zet een glas met water op een grammofoon en geleidelijk begint die steeds sneller te draaien. Wat gebeurt er als eerst: het glas glijdt ervan af, het glas valt om of het water valt eruit? o Je krijgt een blok kaas en een mes. Hoeveel keer moet je de kaas snijden, zodat je 27 kleine, gelijke blokjes hebt? o Hoeveel hele getallen tussen de 1 en 1.000 bevatten een 3? o Op een verlaten snelweg is de kans dat er een auto langskomt binnen 30 minuten 95%. Hoe hoog is de kans dat er een auto langskomt binnen 10 minuten? o Leg aan je neefje van acht jaar uit wat een database is en gebruik hiervoor 3 zinnen. Dit zijn vragen die je gesteld kunnen worden als je bij Google - of een willekeurig ander bedrijf in de dotcom economy - solliciteert. Ben jij slim genoeg om bij Google te werken? loodst je langs verrassende antwoorden op tientallen van de meest uitdagende vragen die op je afgevuurd kunnen worden tijdens een sollicitatiegesprek.
Werkgevers en personeelsmanagers stellen meestal eenzijdig je salaris(schaal) vast. Ze verschuilen zich achter een CAO en vage 'regels' die jij niet kent.
Maar je hoeft je niet in een hoek te laten drukken. Dankzij de vele concrete voorbeelden in dit boek, de praktische tips, modelzinnen en oefeningen, wordt je een geducht tegenstander en krijg je deze keer ' en de volgende ' je zin!
Je leert niet alleen hoe je een hoger salaris moet bedingen, maar ook hoe je afspraken kunt maken (en vastleggen) met de baas-die-niet-wil.
Lekker lezen ondanks dyslexie
Dit ebook uit de serie PrismaDyslexie bevat het lettertype Dyslexie.
De letters van dit lettertype zijn zodanig aangepast dat dyslectici minder moeite hebben ze van elkaar te onderscheiden, waardoor er minder leesfouten gemaakt worden en het lezen gemakkelijker wordt.
Solliciteren via LinkedIn
Als sinds 2009 het bestverkochte sollicitatieboek!
Complete en actuele tiende editie!
Netwerken is dé manier om nieuw werk te vinden. Dit gebeurt steeds meer online.
Vooral LinkedIn is een veelgebruikt netwerk om je zakelijke contacten mee te onderhouden. Daarmee is het uitermate geschikt om gevonden te worden, een nieuwe baan te zoeken of opdrachten voor je bedrijf binnen te halen. Tijd om er actief gebruik van te maken en de mogelijkheden volledig te benutten.
Voor werkzoekers, werknemers, zelfstandigen, loopbaanprofessionals en carrièrecoaches
Praktisch, stap voor stap: wat kun je ermee en hoe dat je dat dan?
Boordevol unieke en succesvol bewezen netwerk-, internet- en carrièretips
Voor de beginnende én gevorderde LinkedIn-gebruiker
Vrouwen van veertig en ouder: misschien hebben ze hun sporen al verdiend en een mooie carrière op poten gezet. Misschien hebben ze een minder ambitieuze loopbaan achter de rug en waren daar tot dusver tevreden mee. Maar de laatste tijd kriebelt het en zijn er steeds meer
tekens van onvrede. Is dit alles? Is dit het leven waar we als meisje van droomden? En wat dan? Een sprong in het diepe? Alsnog carrièreswitchen? Met Ik Switch! leer je de onvrede te duiden en oplossingen te zoeken. Vervolgens, als je besluit dat het roer om moet (of wanneer dit voor jou wordt besloten), leiden Alfenaar en Heezen je met veel praktische informatie langs alle stappen en valkuilen. De stappen en informatie worden geïllustreerd en verduidelijkt aan de hand van de ervaringen van twaalf vrouwen die je voorgingen.
Joost Veldman liep een jaar lang mee met bijna tweehonderd mensen die hun droombaan doen. Van archeoloog tot zanger en van vuilnisman tot directeur.
Wat zijn de geheimen van deze mensen? Waarom doen zij wel hun droombaan?
Wat zijn hun drijfveren en passies?
Boswachter André Wels loopt elke dag fluitend door natuurgebied de Horsterwold. Automonteur Mark Michels wist op zijn tweede al alle automerken op de snelweg op te noemen en heeft van zijn passie zijn werk gemaakt. Marja Voogt besloot het roer om te gooien nadat ze kanker kreeg, volgde een opleiding en werd boekbinder.
Al deze mensen hebben een ding met elkaar gemeen; ze doen allemaal hun droom-baan! Toch blijkt uit onderzoek dat meer dan de helft van de Nederlanders denkt dat hun droombaan onbereikbaar is. In Doe je droombaan! doet Veldman niet alleen verslag van zijn avonturen, hij gaat samen met jou als lezer op zoek naar jouw droombaan en moedigt je aan deze te verwezenlijken. Laat je meeslepen en inspireren.
Herziene druk van sollicitatiegoeroe en bestsellerauteur, Aaltje Vincent
Voor het vinden van een (nieuwe) baan zijn social media onmisbaar. Bestsellerauteur Aaltje Vincent neemt je mee in alle stappen van het wervings- en selectieproces en hoe je daarbinnen met social media werkt. Na het lezen van dit boek weet je hoe je slim gebruik kunt maken van deze media om gevonden te worden.
Werk vind je met social media geeft antwoord op vragen als:
• Hoe maak je jezelf zichtbaar?
• Hoe om te gaan met privacy?
• Hoe gebruiken recruiters social media?
Aaltje Vincent is een ervaren loopbaanprofessional, toonaangevend expert in jobmarketing en solliciteren, en trainer van werkzoekers en loopbaanprofessionals. Ze is auteur van de bestsellers Solliciteren via LinkedIn, Jobmarketing 2.0 en Het grote sollicitatiewerkboek. Zij is sinds 2007 de bestverkochte sollicitatieboekenauteur.
Werk zoeken is een veelkoppig monster, waar ook talentvolle en goed opgeleide mensen mee worstelen, zegt carrièrecoach Alexa Shoen in `Entry Level Boss'. Want herken je dat? Dat je steeds het gevoel hebt tegen een muur aan te lopen in je zoektocht naar werk waar je blij van wordt? Je bent niet de enige. Veel starters op de arbeidsmarkt vinden maar geen baan, of zitten vast in een zielloze baan om de huur te kunnen betalen. In hun vrije tijd solliciteren ze zich suf, zonder succes.
Met een flinke dosis zelfrelativering en lef vertelt Alexa Shoen over haar eigen misstappen op dit gebied. Ze ontwikkelde een krachtig negenstappenplan om iedere werkzoekende wegwijs te maken in de jungle van de 21e-eeuwse arbeidsmarkt en aan een echt leuke baan te helpen. `Entry Level Boss' is een realistisch boek over hoe je die droombaan vindt waar je maar wat graag je bed voor uit komt.
Eleanor Tweddells vijfstappenplan in `Waarom je baan verliezen niet het einde van de wereld is' geeft je een stevige ruggensteun als je je baan verliest. Het helpt je de eerste schok te verwerken, je zelfvertrouwen te herstellen, nieuwe vaardigheden te ontwikkelen, en zelfs in een nieuwe baan te floreren. `Waarom je baan verliezen niet het einde van de wereld is' leert je om te gaan met boosheid, schuldgevoelens en schaamte, compassie voor jezelf te hebben en op zoek te gaan naar een nieuw begin.
Een belangrijk deel van ons leven brengen we werkend door. Maar wie kan in alle eerlijkheid zeggen dat dat ook het leukste deel is? In Gezocht: een baan die bij me past! ga je met die vraag aan de slag.
Plezier in je werk is belangrijk. Werk moet bij je persoonlijkheid passen. Bij je sterke en minder sterke kanten, bij wat je belangrijk vindt en bij wat je in je leven wilt realiseren. Pas als dat duidelijk is, kun je een baan vinden die bij je past. Gerald Sturman helpt je met dit boek een eind op weg.
Persoonlijk Carrièreprofiel
Met uitgebreide vragenlijsten (onder andere ontleend aan de Myers-Briggs Type Indicator) ontdek je zelf je werkstijl, drijfveren, vaardigheden, waarden, innerlijke blokkades en verbeterpunten. En je stelt je eigen, unieke Persoonlijk Carrièreprofiel samen.
Gezocht: een baan die bij me past! is een praktisch en aantrekkelijk werkboek dat een nieuw licht op jezelf en je carrièrekeuze kan werpen.