• Confrontaties

    Simone Atangana Bekono

    • Lebowski
    • 16 September 2020

    De zestienjarige Salomé Atabong zit vast in een jeugddetentiecentrum, omdat ze op een middag twee schoolgenoten ernstig heeft mishandeld. Ze probeert haar hoofd koel te houden tussen de andere meiden, irritante psychologen en treiterende begeleiders. Over een maand mag ze naar huis, waar alleen een gezin wacht dat al lang geleden uit elkaar is gevallen. En de anderen in het dorp. Wat zullen zij doen?

  • Toevluchtsoord

    Jérôme Loubry

    • Boekerij
    • 3 November 2020

    Voor de fans van Karin Slaughter, Lee Child, J.D. Barker en Thomas Olde Heuvelt.
     `Loubry is een meester in het bespelen van je zenuwen.  Dit boek is ijskoud, doodeng en heeft een briljante plot. Om in één keer te verslinden.' Le Parisien De jonge journalist Sandrine heeft haar grootmoeder nooit gekend. Als ze hoort dat de vrouw is overleden, wil ze graag de plaats bezoeken waar haar grootmoeder vrijwel haar hele leven heeft gewoond: een eiland voor de Franse kust. Sandrine reist af naar het  koude, grijze eiland en maakt kennis met de bewoners. Die zijn  daar, net als haar grootmoeder, in 1946 komen wonen en  er nooit meer weggegaan.Al snel realiseert Sandrine zich dat de bewoners een gruwelijk  geheim bewaren. Er is destijds iets vreselijks gebeurd, want  de bewoners zijn na al die jaren nog steeds doodsbang. Iets weerhoudt ze ervan het eiland te verlaten, alsof ze gevangenen zijn... Steeds sterker vermoedt Sandrine dat ook zijzelf door iets of iemand in de gaten wordt gehouden. Iemand die misschien ook een rol  heeft gespeeld in de onfortuinlijke dood van haar grootmoeder.Wanneer inspecteur Damien Bouchard te horen krijgt dat er een  jonge vrouw op het strand is aangetroffen, treft hij haar zwaar  getraumatiseerd en onder het bloed aan. De vrouw, die Sandrine heet, beweert een vreselijke ontdekking te hebben gedaan  op een eiland niet ver van de Franse kust.Het probleem? Niemand heeft ooit van dat eiland gehoord.
    In de pers`Een ongelooflijk goede psychologische thriller die je constant op het verkeerde been zet.' Vriendin`Loubry is dé nieuwe stem in het Franse thrillergenre.' LFC Magazine
    `Een mooi, spannend, genuanceerd en krachtig boek dat écht binnenkomt.' Le Provence
    `Een formidabele pageturner!' Page des Libraires
    `Een angstaanjagende en compleet verslavende thriller.' Aujourd'hui
    `Een boek om je volledig in te verliezen.' Sud Ouest

  • De tweede thriller van veelbelovend talent Samantha Stroombergen, de jongste Gouden Strop-winnaar ooit
    Op een zeer koude nacht strompelt een jonge vrouw met een bloedende hoofdwond en zonder schoenen langs de Leidse grachten. Ze wordt naar het ziekenhuis gebracht, waar ze zich hult in hardnekkig stilzwijgen. Rechercheur Léon Coeur wordt erbij gehaald, maar als blijkt dat de -gewonde vrouw de verloofde is van een bekende politicus, moet hij de zaak overdragen aan een rivaal.
    Ondertussen wordt het lichaam van de populaire YouTuber Ceyda Yilmaz in haar huis aangetroffen. Léon onderzoekt samen met zijn nichtje Hanna, studente criminologie, de plaats delict. Als ze daar een cryptisch bericht van de moordenaar vinden, komen ze erachter dat er misschien een verband is met de mishandelingszaak. Ceyda is waarschijnlijk niet het eerste dodelijke slachtoffer, en als Léon en Hanna niet opschieten ook niet het laatste...
     

  • Mama gezocht

    Cathy Glass

    Lucy was al elf jaar toen ze, na drie jaar van opvanggezin naar opvanggezin gestuurd te zijn, bij Cathy Glass terechtkwam. Lucy weigerde te eten en liep jaren achter in haar ontwikkeling. Iedereen was bang dat de schade onomkeerbaar was, maar Cathy had jarenlange ervaring met de begeleiding van mishandelde ­kinderen. Als het haar niet lukte tot Lucy door te dringen, kon niemand het... Cathy was Lucy's laatste hoop en ze zette alles op alles om haar ­eindelijk het liefhebbende gezin te geven dat ze zo lang had moeten missen. Dan gebeurt er iets wat haar nooit eerder is overkomen: ze verliest haar hart. Van alle kinderen die ze heeft opgevangen en verzorgd, is Lucy dat ene kind dat ze nooit meer los wil laten...
    Met ontroerende oprechtheid laat Cathy Glass zien dat ook een diep beschadigd kind een gelukkig leven kan leiden.

  • Bij zonsondergang

    Nora Roberts

    Nora Roberts is de absolute koningin van de romantische spanning - haar fans komen altijd terug voor meer
    Alice Bodine heeft er geen zin meer in. Altijd de regeltjes volgen, altijd aan verwachtingen voldoen en altijd vergeleken worden met haar perfecte oudere zus Maureen. Dus op de dag dat Maureen gaat trouwen, loopt Alice weg van de familieranch. Maar de vrijheid die een tiener voor ogen heeft is heel anders dan de vrijheid die ze krijgt. Twee jaar later wil ze terugkeren naar haar liefhebbende familie - ouder, wijzer, en vooral nederiger. Maar dan wordt ze ontvoerd, en vervliegt alle hoop dat ze haar familie ooit terug zal zien.
    Vijfentwintig jaar later gaat het goed met de ranch. Maureen, haar man en drie kinderen hebben een zeer succesvol bedrijf opgezet en alles lijkt in orde. Maar het verdriet van de verdwijning van Alice is er nog steeds en overschaduwt het geluk en succes. Tot op een dag een mishandelde vrouw langs de kant van de weg wordt gevonden en naar het ziekenhuis wordt gebracht. De vrouw blijkt Alice te zijn, en langzaam begint haar weg terug naar herstel. Maar degene die Alice al die jaren geleden ontvoerde is nog steeds op vrije voeten...
    Over de boeken van Nora Roberts
    `I love Nora Roberts.' Stephen King
    `Amerika's favoriete auteur.' The New Yorker
    `Nora Roberts is een superster.'  The New York Times

  • Moederkruid

    Carry Slee

    Als de kleermakerij van de vader van twee meisjes failliet gaat, verhuist het gezin naar een andere buurt. Volgens hun moeder wonen ze hier ver beneden hun stand en daarom mogen de zusjes met niemand omgaan. De relatie tussen de ouders - die toch al niet goed was - wordt steeds slechter, totdat de ruzies en het gebrek aan contact ten slotte bijna te veel worden voor de zusjes.
    In Moederkruid registreert Carry Slee, zonder een oordeel te vellen, door de ogen van een kind wat er gebeurt als angst te groot wordt om te dragen.

  • Razend

    Carry Slee

    De vijftienjarige Sven is niet gelukkig thuis. Zijn vader drinkt en slaat hem regelmatig. Sven vlucht in zijn hobby: filmen. Hij wil regisseur worden. Niemand mag erachter komen dat hij thuis wordt geslagen. Zelfs Roosmarijn niet, op wie hij verliefd is. Het lukt hem zijn blauwe plekken voor iedereen verborgen te houden. Maar op een dag is hij er zo slecht aan toe dat hij bij zijn oma moet onderduiken. Niemand weet waar hij uithangt. Roosmarijn denkt dat hij haar niet meer leuk vindt en zijn vrienden zijn boos op hem wanneer hij niet op zijn eigen verjaardag komt. Sven besluit om eens en voor altijd met zijn vader af te rekenen¿
    Razend ¿ de filmeditie bevat naast het originele verhaal een full colour-katern met heel veel foto¿s van de acteurs en stills uit de film, een kort interview met Carry Slee, tips voor het schrijven van een boek en een scenario, tips voor het regisseren van een film en een Carry Slee-filmquiz!

  • FBI-agent Atlee Pines leven veranderde voorgoed toen op jonge leeftijd haar tweelingzus Mercy werd ontvoerd - en waarschijnlijk vermoord. Wanhopig zoekt ze sindsdien naar antwoorden die een einde moeten maken aan de kwellende onzekerheid, totdat op een dag alle opgekropte woede en frustratie een uitweg vinden. Ze kan zichzelf tijdens een arrestatie niet langer in de hand houden en mishandelt een verdachte.
    Gedwongen om tijdelijk een stap terug te doen, keert Atlee terug naar Andersonville, Georgia, het dorp waar ze is opgegroeid. Met behulp van haar assistent Carol hoopt ze erachter te komen wat er precies is gebeurd tijdens die traumatische nacht toen Mercy werd meegenomen. Maar vrijwel meteen na haar aankomst wordt het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden, met een bruidssluier over haar gezicht gedrapeerd. Al snel volgt een tweede slachtoffer.
    Atlee is vastbesloten het onderzoek naar de ontvoering van Mercy voort te zetten, maar ze moet nu ook een seriemoordenaar zien te stoppen voordat er nog meer slachtoffers vallen. Ze komt er al snel achter dat in een kleine gemeenschap vol geheimen - die mogelijk te maken hebben met Mercy's verdwijning - het verleden soms beter met rust gelaten kan worden...

empty